S velkou radostí Vám oznamujeme, že jsme do našeho týmu veterinárních lékařů přijali nového kolegu Dr. Pablo M. Cortes-Sanchez. V následujících několika odstavcích Vám ho představíme a pevně doufáme, že z něj budete stejně nadšení, jako jsme my, a že se s ním na naší klinice budete rádi vídat.

Předpokládáme, že Vás v první řadě zaskočilo jméno, které signalizuje, že se pravděpodobně bude jednat o cizince – pan doktor je Španěl. Jeho hlavním komunikačním jazykem je tedy španělština a angličtina. V ambulanci mu bude neustále k dispozici sestřička s příslušnými jazykovými schopnostmi k tlumočení pro klienty, kteří dávají přednost komunikaci v češtině před angličtinou (příp. španělštinou). Navíc se pan doktor vrhl do intenzivního studia češtiny a předpokládáme, že bude dělat velké pokroky a za chvíli bude i on sám mluvit natolik dobře česky, že překladu sestřičky nebude nadále třeba.

Pablo má více než dvanáctileté zkušenosti při práci na elitních veterinárních pracovištích po celé Evropě, není tedy v oboru žádným nováčkem, právě naopak. Po dokončení studií na Universidad Complutense de Madrid nastoupil k postgraduálnímu studiu na University of Southern Indiana, které dokončil s vyznamenáním. Následně se začal věnovat interní medicíně malých zvířat se zaměřením především na kardiologii a respirační aparát. Z jeho předchozích pracovních zkušeností můžeme uvést například práci na univerzitách v Glasgow, Liverpoolu a Madridu a na dvou referenčních pracovištích v Británii a Španělsku. Během let se stal specialistou na slovo vzatým v oboru kardiologie, v minulých zaměstnáních byl vedoucím lékařem kardiologických oddělení a v mnoha odborných veterinárních časopisech si můžete přečíst jeho publikace.

A abychom Pabla představili i z trochu lidštější stránky – miluje hory. Horská turistika a focení jsou jednou z jeho největších vášní, tomuto koníčku se intenzivně věnuje jak na evropském tak americkém kontinentu a jak sám přiznává, bez hor nevydrží déle než 14 dní. Dalším jeho koníčkem je hudba, sám aktivně hraje na dudy, dokonce se snaží dát v Praze dohromady středověkou hudební kapelu.

Na naší klinice bude působit jako specialista na kardiologii a respirační aparát – samozřejmostí jsou tedy excelentní diagnostika za využití moderních přístrojů (RTG, echokardiografie, CT, endoskopie atd.), chirurgické zákroky v oblasti dýchacích cest a hrudníku (chirurgické řešení BOAS, pulmonární lobektomie, perikardektomie atd.) a intenzivní péče.

Jsme opravdu moc rádi, že jsme sehnali tohoto nejen po odborné ale i lidské stránce skvělého kolegu do našeho týmu. Rozhodně posune naši kliniku svou odborností ještě o stupínek výše. Pevně věříme, že i Vám se bude líbit a že budete s jeho službami (i službami zbytku našeho týmu) spokojeni. Pokud tedy Vaše zvířátko trápí nějaký problém z oboru našeho nového kolegy Dr. Cortes-Sancheze, pak se nebojte obrátit na naši recepci, rádi Vás k němu objednáme, aby byl Váš mazlíček v těch nejlepších rukách.